دوجداره کردن پنجره قدیمی

پنجره upvc خم

دوجداره کردن پنجره قدیمی

دوجداره کردن پنجره قدیمی برای خانه هایی که در گذشته نصب درب و پنجره بدون استاندارد و در نظر گرفتن هدر رفت انرژی انجام می شد امروزه نیاز اساسی برای ساختمان به شمار می رود.

ساختمان‌ هایی که پنجره‌ قدیمی دارند اغلب از نظر تهویه و عایق بودن برای صدا، سرما یا گرما دچار مشکل هستند و راهکار مناسب برای این مشکل دوجداره کردن پنجره است.

پنجره قدیمی از جنس چوب، آهن یا آلومینیوم بوده که این روزها جای خود را به پنجره هایی از جنس پروفیل UPVC داده است که مزایای فراوانی دارند.

دوجداره کردن پنجره موجب می شود امکان پوسیدگی یا خوردگی توسط حشرات، زنگ ‌زدگی در مناطق مرطوب، رسانایی در برابر گرما و معایب دیگر را برطرف شود.

تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره UPVC

هزینه دوجداره کردن پنجره قدیمی

هزینه دوجداره کردن پنجره قدیمی هر چه که باشد، هزینه ‌های مصرف انرژی را کاهش می ‌دهد و این راه مقرون به صرفه ای در دراز مدت است.

اگر خانه شما پنجره های سالم ولی قدیمی دارد شاید به فکر دوجداره کردن پنجره باشید و هزینه آن برای شما مهم و قابل توجه باشد.

قیمت پنجره دوجداره به جنس پروفیل، نوع یراق ‌آلاتی که در آن‌ ها استفاده می ‌شود، ابعاد پنجره، رنگی بودن یا نبودن پنجره و نوع شیشه آن بستگی دارد.

وجود پنجره UPVC باعث می ‌شود که در زمستان گرمای داخل خانه حفظ شود و در تابستان، سرما در داخل خانه بماند و هوای مطبوع خانه از درزهای پنجره‌ قدیمی غیراستاندارد خارج نشود.

دوجداره کردن پنجره‌ موجب می شود گرد و غبار به داخل خانه وارد نشود و مانع نفوذ آلودگی صوتی و سر و صدای مزاحم‌ به داخل خانه نیز می ‌شود.

تعویض پنجره قدیمی با پنجره دوجداره UPVC

دوجداره کردن پنجره قدیمی بدون تخریب

دوجداره کردن پنجره قدیمی بدون تخریب بوده و یکی از ساده‌ ترین عملیات ساختمانی و بازسازی خانه یا فضای کار به شمار می ‌رود.

برای تعویض پنجره‌ هیچ گونه مواد و مصالح ساختمانی لازم نیست، فقط پرده‌ها را باز کنید، اطراف هر پنجره را تا دو متر از لوازم خانه خالی کنید.

برای نصب پنجره دوجداره، ابتدا تمام ستون‌ های افقی و عمودی قاب پنجره قدیمی با استفاده از فرز مخصوص بریده می‌ شود و تنها فریم محیطی پنجره قدیمی داخل دیوار باقی می ‌ماند.

سپس پنجره ‌های جدید دوجداره روی این قاب با استفاده از پیچ ‌های محکم نصب می ‌شوند. فریم محیطی پنجره قدیمی به هیچ عنوان دیده نمی ‌شود.

دوجداره کردن پنجره بدون تخریب و در آخرین مرحله پس از نصب‌ دور تا دور آن‌ با استفاده از فوم و چسب مخصوص، آب‌ بندی و عایق ‌بندی و رگلاژ می ‌شود.

پنجره upvc کشویی تک ریل وینتک

دوجداره کردن درب و پنجره قدیمی

برای دوجداره کردن درب و پنجره آنها را از دیوار بیرون نمی آوریم و بدون تخریب و درد سرهای مصالح ساختمانی این کار انجام می شود.

نقطه اتصال پنجره های قدیمی آهنی یا آلومینیومی با دیوار، فریم دور است که دارای شاخک هایی است و این شاخک ها داخل دیوار فرو رفته اند.

قسمتی از فریم نیز داخل دیوار قرار می گیرد، بنابراین برای دوجداره کردن درب و پنجره قدیمی فریم دور باقی می ماند و فقط قسمت داخلی پنجره از شیشه و لنگه ها خالی می شود.

شیشه پنجره قدیمی تک جداره است و عایق صدا نیست، درزهای بین قسمت های بازشو درب و پنجره نیز زیاد بوده و مانع ورود گرد و خاک و هدر رفت  گرما و سرمای داخل خانه نیست، بنابراین دوجداره کردن درب و پنجره ضرورت دارد.