پنجره دوجداره UPVC رنگی – رنگ آمیزی پنجره دوجداره

پنجره دوجداره UPVC رنگی

پنجره دوجداره UPVC رنگی یکی از روش های مناسب برای زیبایی و جذابیت نمای داخلی و بیرونی خانه به شمار می رود و  قیمت نصب و مزایای رنگ آمیزی پنجره دوجداره UPVC رنگی در بین سازندگان اهمیت دارد.

پنجره رنگی با پروفیل UPVC و تولید قاب پنجره های دوجداره بسیار پرطرفدار است و جایگزین مناسبی برای پروفیل آلومینیومی است.

همچنین ضعف آلومینیوم در انتقال دما، موجب جایگزین شدن پروفیل UPVC به جای آلومینیوم شده و کاهش مصرف انرژی و هدر رفت گرما در ساختمان را موجب شده است.

پروفیل UPVC خاصیت رنگ پذیری داشته و با استفاده از رنگ پاش می توان سطح آن را با طیف های مختلف رنگی پوشاند که این کار خاصیت ضد خش بودن را در پروفیل ایجاد خواهد کرد.

پنجره رنگی  با اشکال گوناگون، طرح ها و مدل های متفاوت برای سبک های مختلف کلاسیک و مدرن کاربرد داشته  و این تنوع رنگ و فرم می تواند این نوع پنجره را با هر جنس و متریال یکپارچه با سایر پنجره ها و نمای قبلی ساختمان باشد.

رنگ های پنجره های رنگی

رنگ آمیزی یا لمینت پنجره دوجداره UPVC آفتاب

شرکت پنجره دوجداره UPVC آفتاب در زمینه تولید درب و پنجره های دوجداره UPVC خدمات ویژه ای ارائه می دهد.

رنگ پروفیل پنجره UPVC به صورت پیش فرض سفید می باشد اما رنگ پنجره های دوجداره UPVC باید با طراحی نما هماهنگ باشد.

ازین رو شرکت پنجره دوجداره آفتاب مطابق با نیاز مشتریان پنجره های دوجداره UPVC را با رنگ های انتخابی مشتریان تولید می کند.

براساس آلبوم رال آلمان، مطابق با سلیقه مشتری تنوع رنگ ایجاد می شود.

تعویض و بازسازی پنجره UPVC هر واحد و هماهنگی رنگ پنجره UPVC جدید با سایر پنجره های قدیمی

پوشش رنگی دارای انعطاف پذیری و چسبندگی بالا است.

این نوع رنگ در مقابل خراشیدگی و ساییدگی مقاوم بوده، ریزش نداشته، ترک نمی خورد.

پنجره دوجداره UPVC رنگی جایگزین مناسب برای پنجره آلومینیومی است.

در برابر شوینده و حلالهای آلی مقاوم است.

این نوع پنجره دارای رنگ متالیک و غیر متالیک با براقیت های براق، نیمه براق و مات است.

این نوع پنجره با طرح چوب در طیف های رنگی مختلف تولید می شود.

در برابر تابش مستقیم نور خورشید، اشعه ماورای بنفش و باران های اسیدی مقاوم است.

پنجره دوجداره رنگی

پنجره upvc لمینت، سعادت آباد
پنجره دوجداره رنگی

نصب پنجره‌ دوجداره UPVC رنگی

نصب پنجره‌ دوجداره UPVC رنگی به نوع طراحی و مدل آن بستگی دارد. برای مثال می توان پنجره ثابت بدون بازشو را با پنجره‌ دوجداره ثابت بدون بازشو تعویض کرد.

برای نصب این نوع پنجره از فریم بازسازی استفاده می شود و محاسبه قیمت آن با نرم افزار تخصصی انجام می شود.

برای نصب پنجره‌ دوجداره UPVC رنگی پروفیل و شیشه دوجداره نیاز است و می تواند بدون نیاز به یراق‌آلات و بازشو انجام شود.

برای تعویض یا نصب پنجره‌ دوجداره‌ UPVC رنگی دو لنگه با یک بازشوی تک حالته مانند پنجره ثابت اجرا می شود، با این تفاوت که متراژ پروفیل مصرفی برای لنگه بازشوی پنجره بیشتر بوده و یراق‌آلات نیز به پنجره اضافه می‌ شود.

انتخاب لنگه‌ های بازشوی پنجره که به سلیقه یا نوع معماری ساختمان بستگی دارد و نصب پنجره‌ دوجداره‌ UPVC رنگی را بر اساس چند لنگه از این پنجره بازشو انجام می دهند.

برای نصب پنجره‌ دوجداره‌ UPVC رنگی سه لنگه با یک بازشوی تک حالته و بازشوی دو حالته با توجه به عرض زیاد، آن را به سه لنگه تقسیم می کنند تا به اندازه استاندارد رسید.

پنجره‌ چهار لنگه با دو بازشوی تک حالته ارتفاع زیادی دارد و برای نصب پنجره‌ دوجداره‌ UPVC رنگی به کتیبه نیاز دارد که نوع کتیبه بر اساس خواسته افراد می ‌تواند بالا یا پایین پنجره اجرا شود.

پنجره دوجداره رنگی

مزایای پنجره دوجداره UPVC رنگی

یکی از مزایای مهم استفاده از پنجره دوجداره UPVC رنگی در ساختمان ها، زیباسازی و کمک به طراحی  نما می باشد و براساس سبک معماری و سلیقه افراد رنگ های مناسب و مطلوب انتخاب می شود.

این پنجره دارای نصب آسان، طرح و رنگ متنوع، طول عمر بالا، عایق بندی مناسب است و نظافت و شستشوی آن به راحتی و سریع انجام می شود.

استفاده از پنجره دوجداره علاوه بر زیبایی و تمایز در نمای خانه، از ورود گرد و غبار و حشرات و همچنین اتلاف انرژی جلوگیری کرده، دارای استحکام و دوام و مقرون به صرفه است.

روکش های لمینت پایا و کیفیت پروفیل های ویستابست در تولید پنجره دوجداره UPVC رنگی می توانید رنگ دلخواه پنجره را انتخاب کرده و هماهنگ با نمای خانه از تنوع رنگ های به کار رفته استفاده کنید.

برای خرید این نوع پنجره به چند نکته توجه داشته باشید؛ نکته مهم فرم ظاهری یا ساختار معماری بنا وهمچنین رنگ نمای خانه است.

بد نیست به هماهنگی رنگ با مدل و طرحی که پنجره را انتخاب می کنید، توجه داشته باشید.

پنجره-رنگی-دوجداره-UPVC

قیمت پنجره دوجداره UPVC رنگی

قیمت پنجره دوجداره UPVC رنگی بسته به نوع پروفیل UPVC و نوع رنگ و ترکیبات مواد اولیه آن متغیر است. هرچند پنجره دوجداره با رنگ سفید تولید می شود.

سفیدی و شفافیت رنگ پنجره دوجداره با توجه به فرمولاسیون و مواد خام به کار رفته در آن و همچنین برند شرکت سازنده متفاوت است و می تواند عاملی برای تعیین قیمت پنجره باشد.

تولید کنندگان پروفیل پنجره UPVC برای ایجاد تنوع بیشتر در محصولات خود، پاسخ گویی به نیاز و سلیقه معماران در طراحی نمای داخلی و بیرونی ساختمان اقدام کرده و قیمت پنجره را متفاوت اعلام کرده اند.

عامل مهم دیگر در تعیین قیمت پنجره دوجداره UPVC رنگی می تواند انواع رنگ و لمینیت پنجره باشد.

پروفیل پنجره دوجداره سفید با پوشش رنگ اکریلیک یا یک طرف لمینت برای نمای داخلی یا خارجی ساختمان نیز می تواند قیمت پنجره دوجداره UPVC رنگی را افزایش دهد.

برای محاسبه قیمت پنجره لمینت دوجداره و طرح و رنگ که یک طرف یا دو طرف لمینت باشد، در نظر گرفته می شود.

علاوه بر پروفیل های رنگی لمینت شده، رنگ آمیزی پروفیل با رنگ های مخصوص نیز انجام می شود، با این روش تنوع رنگ زیاد بوده و پوشش رنگ مقاوم ایجاد می شود که در قیمت پنجره تاثیرگذار است.

قاب پنجره دوجداره لمینت

رنگ آمیزی پنجره دوجداره

پنجره دوجداره یو پی وی سی به دو صورت رنگ شده و لمینت وجود دارند که هر کدام مزایا و ویژگی های خود را دارند. لمینت دارای بافت و طرح رنگی بوده و ظریف تر از رنگ است.

رنگ پنجره دوجداره به شکل استاتیک سولوکو انجام می شود و دارای مقاومت بالاتری است.

نکته مهم در استفاده از پروفیل رنگی پنجره دوجداره یو پی وی سی رنگی این است که می توان ازهر طرف نما بیرون و داخل خانه، از دو رنگ مختلف استفاده کرد.

اگر می خواهید با نصب یا تعویض پنجره، نمای داخلی خانه را با دکوراسیون داخلی همسان کنید، فقط برای نمای بیرونی و یکسان سازی با نمای کلی ساختمان از پروفیل رنگی استفاده کنید.

رنگ های اکریلیک روی پروفیل پنجره دوجداره UPVC به این شکل قابل اجراست که هنگام تولید وخروج پروفیل از قالب های اکسترود ،یک لایه رنگ روی آن تزریق می شود.

رنگ استفاده شده استاندارد بوده، در برابر اشعه مقاوم است. این نوع پنجره رنگی در ایران اجرایی نشده و تولید این نوع پروفیل رنگی در برخی کشورهای اروپایی دیده می شود .

برای رنگ آمیزی پنجره دوجداره بعد از تولید و مونتاژ آنها، رنگ مورد نظر روی آن ها اجرا شده و این روش بسیار پرکاربرد است.

جنس و نوع این رنگ با رنگ های ساختمانی و سایر انواع رنگ ها فرق دارد و صرفا مخصوص پنجره دوجداره است.

یکی دیگر از فواید رنگ آمیزی پنجره دوجداره برای تعویض پنجره های قدیمی است که شما می توانید پنجره جدید را هماهنگ با نما و بدون تغییر در ساختمان، بین پنجره های قدیمی قرار بگیرد.

پنجره-دوجداره-رنگی