شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت در مواردی که امنیت و استحکام اهمیت بیشتری دارد و قیمت نصب انواع شیشه سکوریت بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این شیشه پس از فرآیندهای صنعتی از شیشه خام تبدیل و کاربردهای فراوانی دارد.ابتدا شیشه‌ معمولی را  با دمای 700 درجه سانتی گراد در کوره‌های بسیار پیشرفته هوریزنتال گرما می ‌دهند.

سپس بلافاصله از دمای شیشه کم می شود که براین اساس دمای بیرونی شیشه کم شده ولی هسته داخلی آن هنوز گرم است، این اختلاف دما شیشه ثابت معمولی را تبدیل به سکوریت می کند.

این شیشه در صنایع گوناگون مورد استقبال قرار گرفته و به عنوان پوششی امن محسوب می شود. مقاومت این نوع شیشه چهار برابر بیشتر از شیشه معمولی است.

این نوع شیشه در نمای خارجی ساختمان‌ها و فضاهای داخلی و مکان‌هایی که شیشه زیاد مورد استفاده قرار می ‌گیرد به ‌صورت تک جداره یا در ساختار شیشه‌ های لمینت مورد استفاده قرار می ‌گیرند.

نصب-شیشه-سکوریت

کاربرد شیشه 

کاربرد شیشه سکوریت در ساختمان در پنجره دوجداره می‌ تواند 4 برابر قوی‌تر از شیشه‌های معمولی باشد. کاربرد این شیشه در ساختمان و یا شیشه‌های چندلایه در موقعیت‌های مختلف از جمله شیشه در درب ورودی، درگاه، راه‌پله‌ها پنجره‌های درب کشویی، آسانسور و غیره.

نوعی شیشه هوشمند شناخته شده است و به عنوان مهم ‌ترین دسته از انواع شیشه‌ های ایمنی در صنعت ساختمان مطرح است. رنگ شیشه سکوریت عبارت است از سفید، سبز، آبی، دودی و برفی.

این نوع شیشه ضخامت کمتری دارد و حمل و جا به‌ جایی آن راحت تر است. این ضخامت کمتر موجب شفافیت بیشتر می شود. پس از شکستن به دلیل دانه‌ بندی ریز شیشه، آسیب‌ کمتری می رساند.

کاربرد این نوع شیشه‌ ضخامت‌های متفاوتی دارد، متنوع است. افزایش ضخامت این نوع شیشه بر میزان مقاومت تحمل فشار شیشه تاثیر فراوانی دارد.

کاربرد این نوع شیشه‌ که ضخامت بالاتری دارد مناسب برای مکان هایی با حرارت بالا مانند شومینه، بخاری و دیگ های بخار و شیشه با ضخامت کمتر برای شیشه بالکن، شیشه پارتیشن، درب اتوماتیک و.. است.

درب شیشه سکوریت

انواع شیشه سکوریت

انواع شیشه سکوریت شامل شیشه نشکن و شیشه لمینت با ضخامت مختلف قابل‌عرضه است و رنگ‌های مختلفی نیز دارند.

انواع شیشه امروزه کاربرد های زیادی دارد با ضخامت و رنگ‌های مختلف که می ‌توان بر اساس کاربرد و نیاز از ضخامت های مختلف آن استفاده کرد.

ضخامت انواع شیشه سکوریت مانند شیشه معمولی است و تفاوت عمده‌ ای که بین شیشه معمولی و این نوع شیشه وجود دارد مقاومت و ایمنی بالا نسبت به شیشه معمولی است.

انواع شیشه سکوریت یا سند بلاست با طرح ‌های مختلف، زیبایی منحصر به فردی به نمای ساختمان شما می ‌بخشد. یراق ‌آلات و کیفیت شیشه سکوریت در عملکرد و طول عمر آن تاثیر زیادی دارد.

این نوع شیشه علاوه بر مقاومت بالا دارای زیبایی و سطح کاملا صاف و بدون برآمدگی است. نوع رفلکسی برای استفاده از نور آفتاب در نمای ساختمان است.

درب-شیشه-سکوریت-اداری

قیمت شیشه سکوریت

موارد موثر در قیمت شیشه برای شکل های منتظم شیشه به‌ صورت مربع یا مستطیل و ابعاد غیر منظم نسبت به الگو و شکل آن محاسبه می‌ شود.

برای محاسبه قیمت شیشه یراق آلاتی که استفاده می ‌شود و سایز و ضخامت شیشه و نوع جنس شیشه در نظر گرفته شود.

هزینه دستمزد نصب در قیمت شیشه سکوریت موثر است و برای محاسبه دقیق میزان شیشه باید مساحت سطح مورد نظر را با قیمت شیشه محاسبه می شود.

شیشه ضخامت های متفاوتی دارد که بیشترین ضخامت شیشه 10 میل بوده و به همین دلیل استعلام قیمت شیشه سکوریت 10 میل برای هر پروژه ای ضروری است.

قیمت شیشه سکوریت

نصب شیشه سکوریت

نصب شیشه سکوریت با توجه به نوع پروژه قابل تعیین است، در شیشه بالکن با متراژ بالا در هر متر مربع محاسبه می شود.

قیمت نصب شیشه سکوریت در پروژه‌ها توسط کارشناس قابل ‌تعیین است. متراژ و ابعاد مورد نظر برای محاسبه قیمت نصب در نظر گرفته می شود.

افزایش ضخامت شیشه روی قیمت نصب تاثیرگذار بوده و باعث افزایش هزینه نهایی آن می ‌شود، این شیشه سکوریت دارای ضخامت های مختلفی است که در قیمت شیشه سکوریت تاثیر گذار است.

از فاکتورهای تاثیرگذار روی قیمت شیشه ابعاد شیشه یا داشتن شکل هایی مانند مربع یا مستطیل، یا داشتن شکل غیر منتظم می باشد.

رنگ شیشه یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار روی قیمت است، معمولا رنگ‌های این نوع شیشه به ‌صورت ساده، برنز، مات و… که هرکدام قیمت متفاوتی دارند.